وبلاگ سواد اعظم به آدرس:https://sawad-azam2.persianblog.ir  که در روز سوم آبان سال 1391ش. در سایت پرشین بلاگ www.persianblog.ir ایجاد شده بود به صدمین پست خود رسید. اولین پست آن «کتاب ... تا آرمان شهر رضوی به چاپ رسید» و صدمین پست آن «سادات سیستان بزرگ» است. اگر خدمتی بود اجرش با معصومین (ع) باشد و اگر خطایی بود، خوانندگان فاضل به بزرگواری خویش خواهند بخشید. البته نویسنده وبلاگ امیدوار است این راه پسندیده را تا زمان حیاتش ادامه دهد. 

   این وبلاگ تا قبل از اسفند سال 1396ش. به آدرس:                         https://sawad-azam.persianblog.ir آورده می شد. با هک بزرگ سایت پرشین بلاگ در پاییز همین سال، به آدرس جدید خود:                                  https://sawad-azam2.persianblog.ir  منتقل شد.

   در حاشیه وبلاگ قبلی در معرفی اش آمده بود:

وبلاگ سواد اعظم، با انگیزه پرداختن دقیق و به روز مسائل و زمینه های انساب سادات، رجال، کتاب شناسی، دین پژوهشی و سرانجام موضوعاتی که مرتبط با آستان قدس رضوی (علیه آلاف التحیه و السلام) می باشد، ایجاد شده است. کلمه سواد اعظم ترکیب توصیفی بوده و دارای معانی زیادی است. در اصطلاح سالکان، مرتبه جامعه را گویند که احوال موجودات از او به طریق اجمال معلوم توان کرد. هم چنین به هر شهر بزرگ و پر جمعیت به طور عموم و به شهر مکه معظمه، به طور خصوص «سواد اعظم» اطلاق می شود. چنانچه علمای شیعه و اهل تسنن گفته اند، مقصود از سواد اعظم، حضرت علی(ع) است که زمخشری نیز در ذیل آیه شریفه «وَتَعِيَهَا أُذُنٌ وَاعِيَةٌ» (الحاقه/12) به آن اشاره کرده است.

    در سر صفحه وبلاگ جدید نیز در معرفی آن آورده شد:

این وبلاگ، ادامه وبلاگ «سواد اعظم» است که سوم آبان ماه سال 1391 خورشیدی در پرشین بلاگ باز شده بود.

منبع : شهر باران |وبلاگ سواد اعظم صد تایی شد
برچسب ها : وبلاگ ,سواد ,persianblog ,پرشین ,بلاگ ,آدرس ,پرشین بلاگ ,سواد اعظم ,وبلاگ سواد ,«سواد اعظم» ,سواد اعظم، ,sawad azam2 persianblog ,https sawad azam2