وبلاگ شهر باران به آدرس اینترنتی: http://shahre-baran.blogfa.com، در سوم خرداد سال 1389خورشیدی در سایت بلاگفا ایجاد و تا به امروز که نُه سال از عمر آن می گذرد 92 هزار بازدید داشته است.

   این وبلاگ تا به امروز 103 پُست دارد. اولین پُست آن به نام «آب و هوای رشت» و آخرین پُست آن «مهاجرت معکوس» می باشد. خاطرات مؤلف از زادگاهش در دهه های چهل و پنجاه خورشیدی، زندگی نامه مشاهیر رشت، ادعیه به مناسبت های مختلف، نکاتی از فرهنگ دینی و اجتماعی، و سرانجام نقد بعضی از مسائل روز که به گیلان و به ویژه به شهر رشت مربوط است؛ از جمله مطالب طرح شده در این وبلاگ می باشد.

در معرفی این وبلاگ آمده است:

   وبلاگ «شهر باران» با انگیزه پرداختن به ساختار اجتماعی و فرهنگی زادگاهم، یعنی شهر رشت ایجاد گردد. البته در کنار این مسئله، دل نوشته های این جانب در مناسبت های مختلف نیز وجود دارد. شهر باران، ترکیب اضافی بوده و مرکب از دو کلمه شهر و باران است. این کلمه به خاطر دایمی بودن باران در رشت به عنوان عَلَم برای این شهر به کار می رود.

    مطالب این وبلاگ برای عدّه ای از خوانندگان به خصوص جوانان عزیز تازگی خودش را دارد. بسیاری از بازدیدکنندگان نیز با دادن پیام های عمومی و خصوصی باعث تشویق این جانب در نوشتن می شوند. نویسنده امیدوارم است این سیره حسنه را تا پایان حیاتش ادامه دهد.

 

منبع : شهر باران |وبلاگ شهر باران صد تایی شد
برچسب ها : وبلاگ ,باران ,پُست